Pediatria

W poradni pediatrycznej Silmedica zdrowie najmłodszych pacjentów jest dla nas najważniejsze. Stawiamy na ciepło i empatię w procesie leczenia, bo wiemy, jak ważne jest troskliwe podejście dla prawidłowego rozwoju dziecka. Rodzice razem z dziećmi mogą skorzystać z profesjonalnych porad medycznych, związanych z profilaktyką zdrowotną, kompleksową diagnostyką i leczeniem, a także szczepieniami obowiązkowymi i zalecanymi.

Nasza poradnia pediatryczna jest dedykowana najmłodszym pacjentom, zapewniając kompleksową opiekę zdrowotną dla dzieci w każdym wieku. Wizyty lekarskie odbywają się w przyjaznej i przytulnej atmosferze, aby zarówno dzieci, jak i ich rodzice, czuli się komfortowo i bezpiecznie. Nasza przychodnia Silmedica znajduje się pod adresem Powstańców 8 w Katowicach, łatwo dostępna dla mieszkańców miasta i okolic.

Pani doktor Barbara Słomka oferuje szeroki zakres świadczeń w ramach NFZ, obejmujący badania profilaktyczne, diagnozę i leczenie chorób dziecięcych, szczepienia, a także pokieruje do odpowiedniego specjalisty, jeśli zajdzie taka potrzeba. Bez względu na to, czy potrzebujesz porady dotyczącej rozwoju dziecka, leczenia infekcji, czy pomocy w przypadku problemów z żywieniem, nasza Pani doktor służy pomocą.

Dbamy o to, aby nasza poradnia była zorientowana na indywidualne potrzeby każdego dziecka, zapewniając wysoką jakość opieki medycznej i wsparcie dla rodziców w czasie choroby dziecka. Nasz priorytet to zapewnienie zdrowego i szczęśliwego dzieciństwa dla każdego malucha.

Wizytę można umówić osobiście w placówce lub telefonicznie. Dla naszych małych pacjentów i ich rodziców zawsze jesteśmy tu, aby zapewnić najlepszą opiekę pediatryczną w przyjaznym i profesjonalnym otoczeniu.

Zaufanie pacjentów

 • Małgorzata W.
  U Pani Sandry leczę się już od czerwca, więc proszę mi wybaczyć zwlekanie wystawienia opinii, już to nadrabiam! Od samego początku poczułam się swobodnie, Pani Sandra ma bardzo przyjemne usposobienie. Zostałam potraktowana poważnie i z zaangażowaniem. Leki kilkukrotne zmieniałyśmy (Pani Sandra nie bagatelizowała skutków ubocznych, które mnie dotykały) i po kilku próbach udało się dopasować idealną kombinację leków dla mnie. Zostałam również wysłana na diagnozę ADHD i po 29 latach katuszy i niszczenia psychicznie samej siebie, bo "coś jest ze mną nie tak" otrzymałam diagnozę pozytywną. Udało mi się zmienić pracę, która doprowadzała mnie do ataków paniki i wpędzała w alkoholizm. Na ten moment jestem trzeźwa od pół roku, regularnie przyjmuję leki oraz uczęszczam na terapię. W ciągu tych 6 miesięcy kiedy byłam (a właściwie jestem) pod opieką Pani Sandry udało mi się osiągnąć więcej niż w całym moim życiu. Jestem ogromnie wdzięczna za okazaną empatię, profesjonalne podejście!
  Małgorzata W.
  4 września 2023
 • Małgorzata W.
  Wraz z mężem chcielibyśmy jeszcze raz podziękować Pani Doktor za serce włożone w leczenie naszej córki. Od roku odbijaliśmy się od lekarza do lekarza i każdy rozkładał ręce! Pani Doktor wykonała wiele badań, konsultowała nas z panią profesor, zaleciła badania genetyczne, które w końcu dały nam odpowiedz co jest. Szkoda tylko, ze nie trafiliśmy na Panią Doktor od razu, bo zaoszczędziłoby nam to wiele nerwów i pieniędzy. To jest prawdziwy lekarz z powołania i z pasji a ja myślałam, że już takich ludzi nie ma.
  Małgorzata W.
  4 września 2023
 • M.
  Jestem zadowolona z pierwszej wizyty, czułam się bezpiecznie i mogłam się otworzyć, Pani Sandra cały czas mnie słuchała i nie poganiała, po prostu pozwoliła mówić. Dobrała leki i przedstawiła wstępny plan leczenia, czuję, że trafiłam w dobre ręce i cieszę się, że zdecydowałam się na wizytę właśnie u niej :) Na razie jeszcze nie mogę wypowiedzieć się o efektach leczenia, ale liczę na to, że będzie lepiej! Pani z rejestracji również przemiła, oby więcej takich ludzi :)
  M.
  4 września 2023
 • Pacjent
  Chciałbym szczerze polecić wizyty u tego specjalisty. Pani doktor przyjmuje w bardzo dobrze wyposażonym gabinecie i niezbędne badania może przeprowadzić na miejscu. W przeciwieństwie do innych lekarzy jest skłonna zbadać pacjenta i pomóc mu, zamiast zapisywać na kolejne i kolejne wizyty. Chciałbym, aby wszyscy lekarze byli tacy jak Pani doktor. Warto wspomnieć też o przyjaznej atmosferze wizyty i przemiłej pani w rejestracji.
  Pacjent
  27 sierpnia 2023
 • Arkadiusz D.
  Już od samego progu placówki czuć miłą atmosferę, chęć pomocy i wyjaśnienia nurtujących nas pytań. W trakcie wizyty lekarz w obszerny sposób przeprowadza wywiad z pacjentem, zadaje pytania i wyjaśnia w szczególe dlaczego pyta o konkretna rzecz. To pozwala dokładnie poznać obecną sytuację zdrowotną pacjenta. Gabinet jest bardzo dobrze wyposażony i pozwala zbadać oczy na wskroś. Pan Piotr potwierdził poprzednia diagnozę innego okulisty a tym samym uspokoił mnie w kwestii obecnego stanu mojego oka. Otrzymałem receptę oraz dokładna informacje co dlaczego i ile potrwa. Jak dla mnie wizyta idealna.
  Arkadiusz D.
  25 sierpnia 2023

5.0

Opinie pacjentów - znanylekarz.pl